• TR
 • en
 • İrem Uçar ABD takımlarından TCU'ya transfer oldu

  Geçtiğimiz Mart ayında ABD’nin NOMOS LLC. menajerlik şirketinin Yunanistan'da düzenlediği Avrupa Kampı'na ülkemizden davet edilen 5 isimden bir olan Rota Koleji Spor Kulübü oyuncusu İrem Uçar, ABD'nin TCU Voleyball takımı ile sözleşme imzaladı.

  İrem, imzaladığı sözleşme ile Texas Christian University'de dört yıl boyunca Psikoloji eğitiminde tam burslu olarak okuyacak. Ayrıca TCU Volleyball takımı ile ABD'de Division 1'de voleybol oynayacak.

  İrem Uçar'ın transferi ile ilgili olarak TCU Volleyball takımımın Baş Antrenör Jill Kramer, İrem'in çok zeki ve liderlik özelliğimin ön planda olduğundan bahsederek, Türkiye deki takımıyla aldığı başarıları dikkatlerini çektiğini belirtiyor. Yunanistan'daki Avrupa kampında en göze batan oyuncu olduğunu söyleyen Kramer, takıma katkısının çok fazla olacağını ve İrem'in TCU ailesine katılmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

  Yardımcı antrenör Brian Wright ise, Yunanaistan'daki Avrupa kampında tanıdığı ve yüksek seviyede bir pasör olduğunu, liderlik özelliği fazla olan ve diğer oyuncularla aynı dili konuşmasa bile onlarla saha içinde ve dışında çok çabuk adapte olan, motivasyonu hep yüksek bir oyuncu transfer ettiklerini söylüyor.
  26 Temmuz'da yeni takımının hazırlık kampına katılmak üzere ABD'ye gidecek olan genç oyuncuya yeni kariyerinde üstün başarılar diliyoruz.

  24 Temmuz 2019

  Bu İçeriği Paylaş