• TR
 • en
 • Satranç A Takımı sporcuları maaş alıyor mu?
  Yönetimin belirlediği hedeflere ulaşılması durumunda sporculara teşvik primi verilmektedir.
  Bizde satranç A takımda oynamak için ne yapmalım?
  İyi bir alt yapı sürecinden geçmiş olmak aynı zamanda akıllı ve iyi bir oyuncu olabilmek için çok çalışmak gerekmektedir.
  Satranç A Takımı oyuncuları kaç yaşları arasında?
  Oyuncularımız 9 - 25 yaş aralığındalar.
  Satranç A Takımı oyuncuları öğrenci midir?
  Satranç A takımı oyuncularımızın sadece bir bölümü öğrencidir.
  Satranç takımlarımız var mıdır?
  Yeni kurulan bir branş olmakla birlikte, A takımımız, minikler ve yıldızlar takımlarımız ( A ve B ) vardır. Satranç müsabakalarında bayanlar ve erkekler aynı takımda oynayabilmektedirler. Bunun yanı sıra bireysel müsabakalar hem karma hem de bayanlar olarak yapılabilmektedir.
  Satranca başlama yaşı nedir?
  Çocuğum kaç yaşında satranca başlamalı? Kaç yaşına kadar satranç müsabakalaqrına girilebilmektedir ?
  Temel satranç becerilerinin kazandırıldığı antrenman programları 8 yaşından itibaren başlar. 7 – 10 yaş aralığında sporcular minikler, 11 – 14 yaş aralığında yıldızlar, 15 – 18 yaş aralığında gençler ve +18 yaşlarında ise yetişkinler kategorilerinde müsabık olabilirler. Satranç branşı için üst yaş sınırı yoktur.
  Spor Okulu çocuğumun derslerini etkiler mi?
  Spor Okulu, çocuklara düzen ve disiplin anlayışının yerleştirilmesinde çok önemli bir araçtır. Spor eğitimi sayesinde çocuklar; sistemli çalışmayı, düzen oluşturmayı ve kurallara uymayı öğrenirler.
  Neden Rota Koleji Spor Okullarını tercih etmeliyiz
  Rota Koleji kurulduğu yıldan itibaren spora büyük bir önem vermektedir. Kendi bünyesinde kurduğu Spor Kulübü ile daha büyük hedeflere ulaşmaya çalışan bir okul haline gelmiştir. Kolej Kültürünü benimsemiş sporcular yetiştirerek, okul ve kulüp bazında öncelikle voleybol bayanlar branşında olmak üzere katılacağı tüm branşlarda ulusal ve uluslararası başarılı dereceler elde etmeyi amaç edinmiştir. Hem A Takımalarına hem de diğer takımlara sporcu yetiştirmek amacıyla alt yapıya önem verilmektedir. Aynı zamanda sporu gelir elde etmek amacıyla değil tam tersine minik ve sporcu adaylara sporu sevdirmek ve el uzatmak amacını gütmektedir. Her öğrencisine ayrı ayrı değer vermektedir. Alt yapı ekibi ve uzman kadrosuyla da Rota Koleji ve Rota Koleji Spor Kulübü’nü en iyi yerlere getirmeye çalışmaktadır.