• TR
 • en
 • Kaç yaşına kadar voleybol oynanır?
  Oyuncuların performanslarının en yüksek olduğu dönem 27-28 yaşlarına denk gelmektedir. Bu yaşlardan sonra oyuncunun fiziksel ve motorsal yapıları ve sergiledikleri performansları göz önünde bulundurulur. Bu yüzden yaş belirlemesi görecelidir.
  Voleybol Prof. ATakımı oyuncuları nerede kalır?
  Oyuncularımız Rota Koleji Spor Kulübü’nün sağlamış olduğu lojmanlarda kalmaktadırlar.
  Voleybol Profesyonel ATakımı sporcuları maaşı?
  Evet, her oyuncu kendisi ile yapılan sözleşmeye göre belirli miktarda maaş almaktadır.
  Bizde Voleybol Profesyonel A takımda oynamak için
  İyi bir alt yapı sürecinden geçmiş olmak aynı zamanda akıllı ve iyi bir oyuncu olabilmek için çok çalışmak gerekmektedir.
  Voleybol Profesyonel ATakımı oyuncuları yaşı?
  Oyuncularımız 18 – 35 yaş aralığındalar.
  Voleybol Profesyonel A Takımı oyuncuları öğrencimi
  Voleybol Profesyonel A takımı oyuncularımızın sadece bir bölümü öğrencidir.
  Erkek voleybol takımınız var mıdır?
  Henüz bir erkek takım kurma aşamasında değiliz. Bayan voleybolu öncelikli tercihimizdir. Ancak spor okullarıyla bir başlangıç yapmış bulunmaktayız.
  Voleybola başlama yaşı nedir?
  Temel voleybol becerilerinin kazandırıldığı antrenman programları 10 yaşından itibaren başlar. 10-12 yaş aralığında sporcular Mini Voleybol oynayarak voleybola hazırlanırlar. Ancak 12 yaşından sonra müsabakalara hazırlık dönemine girilir. Kızlarda en küçük müsabaka yaş grubu 12-13 erkeklerde ise 13-14’tür.
  Spor Okulu çocuğumun derslerini etkiler mi?
  Spor Okulu, çocuklara düzen ve disiplin anlayışının yerleştirilmesinde çok önemli bir araçtır. Spor eğitimi sayesinde çocuklar; sistemli çalışmayı, düzen oluşturmayı ve kurallara uymayı öğrenirler.
  Neden Rota Koleji Spor Okullarını tercih etmeliyiz
  Rota Koleji kurulduğu yıldan itibaren spora büyük bir önem vermektedir. Kendi bünyesinde kurduğu Spor Kulübü ile daha büyük hedeflere ulaşmaya çalışan bir okul haline gelmiştir. Kolej Kültürünü benimsemiş sporcular yetiştirerek, okul ve kulüp bazında öncelikle voleybol bayanlar branşında olmak üzere katılacağı tüm branşlarda ulusal ve uluslararası başarılı dereceler elde etmeyi amaç edinmiştir. Voleybol Bayanlar 2. Liginde mücadele eden Profesyonel A takımı bu durumun en önemli göstergesidir. Hem Profesyonel A Takıma hem de diğer takımlara sporcu yetiştirmek amacıyla alt yapıya önem verilmektedir. Aynı zamanda sporu gelir elde etmek amacıyla değil tam tersine minik ve sporcu adaylara sporu sevdirmek ve el uzatmak amacını gütmektedir. Her öğrencisine ayrı ayrı değer vermektedir. Alt yapı ekibi ve uzman kadrosuyla da Rota Koleji ve Rota Koleji Spor Kulübü’nü en iyi yerlere getirmeye çalışmaktadır.